Firma Ulter

Firma istnieje od 1986 r. i początkowo specjalizowała się w  regeneracji i wymianie układów  wydechowych. Cztery lata później już jako Przedsiębiorstwo Produkcyjno­ Usługowo-Handlowe „ULTER” zajęła  się  produkcją tłumików standardowych do wielu typów samochodów.

W 1992 r. wraz z rosnącym zapotrzebowaniem rynku samocho­dowego na sportowe układy wydechowe, bazując na bogatych do­świadczeniach specjalistów, rozpoczęto prace nad uruchomieniem produkcji tłumików i końcówek sportowych. Wysokie wymagania jakie przed producentami w tej branży stawiali Klienci zdecydowały o wprowadzeniu wielu nowych technologii i materiałów o wysokich parametrach. Końcowy wyrób spełnił  oczekiwania odbiorców w efekcie czego firma otrzymała certyfikat nadany przez Państwowy Instytut Motoryzacji „PiMOT” w Warszawie, uprawniający do oznaczenia naszych wyrobów znakiem bezpieczeństwa „B”.

Rok 2001 to data powstania firmy ULTER-SPORT Sp. z o.o., której celem nadrzędnym byto rozwinięcie sieci sprzedaży oraz realizacja planu budowy nowoczesnej fabryki mogącej sprostać wysokim wymaganiom klientów z Europy Zachodniej.
Po dwóch latach plan został zrealizowany w efekcie czego otwarto nowy zakład produkcyjny w Węgierskiej Górce koło Żywca z zapleczem technologicznym pozwalającym na podbój rynków Unii Europejskiej, który do dnia dzisiejszego jest lokalizacją firmy.

W roku 2004 zakład został  poddany certyfikacji ISO 9001:2000 przez niemiecki Instytut TV CERT Saarland z siedzibą w Sulzbach, co pozwoliło na uznanie zgodności produkcji z normami ISO 9001:2000 oraz nadanie znaku TuV CERT dla zakładu oraz Homolagację Europejską potwierdzoną badaniami TuV SOD w Monachium. Obok  swojej długoletniej działalności w zakresie rynku części i akcesoriów samochodowych oraz rynku tuningowego  jako kierunkach zbytu swoich produktów,  firma ULTER–SPORT aktywnie i dynamicznie rozwija produkcję dla potrzeb segmentu Automotive w zakresie dostaw komponentów do układów wydechowych będących pierwszym wyposażeniem samochodów. Realizowana jest produkcja dla uznanych wytwórców samochodów zarówno w kraju jak i za granicą.  Jesteśmy przekonani, iż nasze wyroby spełniają  oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dlatego zapraszamy Państwa do zapoznania się  z ofertą  handlową firmy ULTER-SPORT.